Mutfaklarımızı tasarlarken en önemli etkenlerden birisi alan genişliğidir. Mutfak olarak değerlendireceğimiz oda küçük ise köşe mutfak modelleri ile daha geniş alanları estetik şekilde kullanmamızı sağlar. Böylece küçük mutfakları daha fonksiyonel ve kullanışlı hale getirmiş oluruz. Köşe mutfak takımları mutfağın yapısına göre U veya L köşe takımları şeklinde tasarlanmaktadır. U  köşe takımları küçük mutfaklar için daha ideal iken L köşe mutfaklar geniş mutfaklar için daha idealdir.

Mutfaklarımızda uygulayacağımız köşe mutfak modelini belirlemek için mutfak yapısına ve ihtiyacımız olan mutfak dolabı ve tezgahı alanının ölçülerini hesaplayarak karar veririz. U  veya L köşe takımı için özel mutfak dolabı tasarımları ile daha fazla alana sahip oluruz. Bu tasarımlar köşe dolap içerisinde yer alan ve döner raf olarak adlandırılan raf sisteminin kullanılmasıyla elde edilir. Yine aynı şekilde kapaktan sıralı raflı   sistemler sayesinde daha fazla kullanma alanı oluşturulur. Mutfak tezgahlarında sıhhi tesisat ve armatür bölümü köşeye gelecek şekilde tasarlanır ve mutfak tezgahında kullanılacak alan yaratılır. L veye U köşe modelini bir tarafı hem mutfak dolabı ve tezgahı olarak kullanılırken hem de yemek masası ve mutfak adası olarak kullanılabilir.  Yine bu köşe takımlarının bir kenarları çekmece düzenekleri ile daha fonksiyonel hale getirilebilir. Malzeme, renk seçimi sayesinde estetik çizgiler oluşturan ve mutfaklarımızda kullanmadığımız köşe alanlarını kullanılabilir hale getirebiliriz.

Köşe mutfak modelleri normal mutfak modelleri gibi çok çeşitli olarak üretilebilir. Buradaki tek fark mutfaklarda ki ölü alanlar olan köşelerin kullanıma katılmasıdır. Özellikle mutfakları küçük olan mutfak kullanıcıları köşe takımları sayesinde daha geniş mutfaklara sahip olmaktadırlar.

Köşeli mutfak modelleri

Köşeli mutfak modelleri

köşeli mutfak modelleri

köşeli mutfak modelleri

Köşeli Mutfak Dolabı Modelleri

Köşeli Mutfak Dolabı Modelleri

davlumbazlı

davlumbazlı

Köşeli Mutfak Dolabı Modelleri

Köşeli Mutfak Dolabı Modelleri

2018

2018

köşeli mutfak dolapları modelleri

membran

2013 İtalyan Mutfak Modelleri ve Mutfak Dolabı Çeşitleri

2013 İtalyan Mutfak Modelleri ve Mutfak Dolabı Çeşitleri

L

L

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here