İç mekânda merdiven olan evlerde yaşayanlar oldukça şanslıdır; çünkü iç mekânda bulunan merdivenler ev dekorasyonu için ideal bir uygulama alanıdır. İç mekândaki merdivenler, en dikkat çekici mimari tasarımı olmasına rağmen; dekorasyon uygulaması yapılırken doğru bir dekorasyon tarzı uygulanmadığında kaybolup gidebilir.

Eğer iç mekânında merdiven bulunan bir eve sahipseniz ve bu merdiveni misafirlerinizin ilk fark edeceği tasarım haline getirmek istiyorsanız; doğru bir dekorasyon tarzı seçmelisiniz. Merdiven modelleri konusunda oldukça farklı tasarımlar var olduğundan dolayı, şık bir merdiven dekorasyonu için; doğru bir tasarım ile doğru dekorasyon tarzını birleştirmek en temel adım olacaktır.

Merdiven modelleri arasında sizin evinize en uygun olan modeli bulup evinize tasarlarken dikkate almanız gereken ilk nokta; merdiveni birbirine bağlayan iki kat arasındaki renk geçişlerine dikkat etmektir. Merdiven iki odayı birbirine bağladığı gibi iki odanın dekorasyon tarzları arasında da adeta bir köprü görevi görür. Bu sebeple merdivenin dekorasyon tarzı, evinizin genel havasına uygun olmalıdır.

Merdiven modeline karar verirken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da; merdivenin malzemesinin evin diğer yerlerinde kullanılan malzeme ile uyumlu olması gerekliliğidir. Evinizin genel dekorasyonunda ahşap malzemeler çok kullanıldı ise; merdiven tasarımındaki ana malzemenin de ahşap olması gereklidir.  Eğer daha şık bir dekorasyon tarzından hoşlanıyor iseniz; döner merdivenler sizin için uygun bir seçim olacaktır. Son dönemde loft tarzı ev dekorasyonunun oldukça trend hale gelmesi ile metal merdivenler de en popüler merdiven modelleri arasında yerini almıştır. Loft tarzda dekore edilmiş bir evde, metal merdivenler ile dekorasyon tarzını daha da vurgulayabilir; duvarlarda taş duvar efekti uygulayarak mekânı daha farklı ve tasarım hale getirebilirsiniz. Taş duvar ve metal merdiven birleşimi, sokak lambası tarzında aydınlatmalar ile desteklendiğinde; ortaya bir dekoratörün elinden çıkmış gibi görünen dekorasyon modelini çıkaracaktır.

Döner Merdivenler, Ahşap Döner Merdivenler, Ulus Döner ...

En güzel ahşap merdiven modelleri

İç Mekanlarda Merdiven Modelleri, iç mekan merdiven ...

 

Villa merdiven modelleri | Dekorasyonweb.com

Döner Merdivenler, Ahşap Döner Merdivenler, Ulus Döner ...

Dubleks merdiven modelleri | Ev Dekorasyonu

Ahşap Merdiven Modelleri | Tam Döner Merdiven

Ahşap Merdiven 154, Ahşap Merdiven, Ahşap Merdiven Modelleri

En güzel ahşap merdiven modelleri

Sns Mobilya -- Ahşap Merdiven Modelleri

En Güzel Merdivenler | Cam Fanus

Merdiven Modelleri — Merdiven Modelleri alımı, fiyatı ...

Merdiven Modelleri — Merdiven Modelleri alımı, fiyatı ...

Ev İçi Ahşap Merdiven Modelleri 2016 | Dekorstyle

Dekoratif İç Mekan Merdiven Modelleri | Dekorstyle

Ahşap Merdiven Modelleri | DenkBilgi.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here