Size göre ağır olmayan eşyaları taşırken bile dikkat etmeniz gereken şeyler var. Özellikle masa başında çalışanların en büyük şikayeti boyun ve bel ağrılarıdır. Doğru bilinen yanlışlar sonucunda istenmeyen sorunlar ortaya çıkabiliyor. Beliniz ve boynunuz ağrıyorsa mutlaka beyin ve sinir cerrahisine başvurun. Beyni çıkarmaya kalksak ağaç gibi bir şey ortaya çıkar.
Dalları ve budaklar ile tüm kılcallarına ulaşan sinirleri vardır. Aynı şekilde insanların da beyinden çıkıp el ve ayak tırnaklarına kadar uzanan sinirleri vardır. Omurgası olup 2 ayak üzerinde dik duran tek varlık insandır.

Annelerimiz küçükken bizi okula yürüyerek değil, servisle gitmemizi isterdi. Teneffüste dışarı çıkmayın, koşmayın, evde otur hareket etme diyerek bizi sakin ve uslu yapmak isterken bize zarar veriyor. Bir süre sonra vücut hareketleri hantallaşıyor. Diğer sıkıntı da öndeki ağırlık. Öndeki ağırlıktan kastımız göbek ve gebelik. Elimizdeki bir ağırlığı bir yere koyarken bağrımıza basarak koymalıyız. Kaldıracağımız eşyayı kendimize yakın tutmalıyız. Tüm vücudumuzla hareket etmeliyiz. Süpürge süpürürken, bilgisayar oynarken belimizde ve boynumuzda ağırlık olur. Bilgisayarla uğraşırken dik durursanız normal bir insan 60-70 kilo taşırken, eğilerek oynadığınızda 200-250 kilo yük üstünüze biner. Gardıropların üstüne bir yük koyarken, mutlaka merdivenle çıkarak koymalısınız. Kendinizi zorlayarak oraya koymayın.

Çalışan insanlar için ofiste veya evde sandalyede otururken dizimiz yerle 90 derece ve kalça ile bel arasındaki açı da 90 derece olacak. Hatta sandalyenin yanlarında bel çukurlarını tutacak şeyler de kullanmalıyız. Monitöre bakış açımız yaklaşık 30 derece olmalıdır. Tüm bu ve buna benzer sorunları ortadan kaldırmak için ortopedik yataklar kullanmalısınız. Rahat koltuklar, sandalyeler tercih etmelisiniz.

Papatya Standart Ortopedik Yatak

Papatya Standart Ortopedik Yatak

Silverline Tek Taraflı Full Ortopedik Yatak

Aldora Mobilya Yatak Modelleri

Aldora Mobilya Yatak Modelleri

Full Ortopedik » Begonya Full Ortopedik Yatak

Full Ortopedik » Begonya Full Ortopedik Yatak

Safir Yatak » Full Ortopedik

Safir Yatak » Full Ortopedik

Carmen Çift Taraflı Full Ortopedik Yatak

Royal Çelik Esya

Royal Çelik Esya

Rovatas Full Ortopedik Yatak

Rovatas Full Ortopedik Yatak

Ucuz Yatak, Ortopedik Baza Yatakları, Başlıkları, Baza Başlık

Ucuz Yatak, Ortopedik Baza Yatakları, Başlıkları, Baza Başlık

moon

moon

Erpa BAZA

 

Ortopedik Yatak Galerisi

PAYLAŞ
Önceki İçerikDekoratif Aynalar
Sonraki İçerikBebek Odası Dizaynı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here