Ev dekorasyonunda son yılların en popüler kullanımlarından birisi ahşap objelerdir. Doğal dekorasyon sevenler tarafından ev dekorasyonuna dâhil edilen ahşap malzemeler, biraz yaratıcılık ve farklı tasarımlar ile istenilen her ihtiyaca cevap vermeye başlamıştır. Hem mekânı doğallaştırması hem de neredeyse her dekorasyon stiline yakışması, ahşapların kullanımının son dönemde oldukça popüler olduğunu açıklayan en güzel avantajlardır. Özellikle 2016 yılında oldukça trend hale gelecek olan country ve rustik tarz dekorasyon için en çok tercih edilen malzemelerin başında gelen ahşap objeler, dekorasyon mağazalarında oldukça fahiş fiyatlara satılmaktadır.

Peki, ahşap malzemelerden kendinizin yapacağı basit uygulamalar ile evinizin ihtiyaçlarını yapmaya ne dersiniz? İşte ahşap malzemelerden kendin-yap dekorasyonlarda en çok kullanılan ahşap paletlerden yapılan en basit ve en şık projelerden birisi: ahşap paletten sedir yapımı.

Kendin-Yap: Ahşap Paletten Sedir Yapımı

Evlerde hep atılacak bir angarya ya da yakılacak odun gözüyle baktığımız paletler; günümüzde harika mobilyalara ve tasarım dekorasyon objelerine dönüşmektedir. Palet değerlendirme fikirlerinden biri olan paletten sedir yapımı özellikle balkon ve bahçeler için düşünebileceğiniz en ekonomik çözümlerden bir tanesidir.

Paletten sedir yaparken ilk yapılması gereken nasıl bir sedir yapacağınızı tasarlamaktır. Bu tasarıma göre paletlerin ölçülendirmesini yapmak ve paletleri birbirine monte etmek ikinci adımdır. Ardından paslanmaz çelik plakalar ve ayakları oluşturmak ve sedirin dengesini sağlamak ise son adımdır. Sonuç olarak, bazı minderler eklenerek ve paletler istediğiniz renge boyanarak oldukça şirin sedirler elde etmek mümkündür.

Sedirli Köşeler

Sedir kullanımı son dönemde oldukça popüler hale gelmişken; basit bir uygulama ile kendinizin yapacağı sedir projeleri de revaçtadır. Modern sedirler günümüzde kullanılmayan küçük köşeleri değerlendirmek için oldukça iyi bir seçimdir.  Kat aralarına ya da pencere önlerine yapılan sedirler ile sadece kendinize ait güzel ve tasarım köşeler oluşturmanız mümkündür.

PALETLER DEN AHŞAP SEDİR BANK YAPIMI

PALETLER DEN AHŞAP SEDİR BANK YAPIMI

2016 Paletlerden mobilya nasıl yapılır

2014 Paletlerden mobilya nasıl yapılır

Palet Bahçe Koltukları Yapımı

Palet Bahçe Koltukları Yapımı

Tahta Paletlerden Neler Yapılır?

PALETLER DEN AHŞAP SEDİR BANK YAPIMI

PALETLER DEN AHŞAP SEDİR BANK YAPIMI

Ahşap Sedir

ahsap

PALETTEN SEDIR YAPIMI ÖRNEKLERI

PALETTEN SEDIR YAPIMI ÖRNEKLERI

2015 Paletten sedir 5496

2015 Paletten sedir 5496

2014 Palet koltuk nasıl yapılır

2014 Palet koltuk nasıl yapılır

 

Paletten Sedir Yapımı Örnekleri Galerisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here