Evler, yaşam alanlarımız dekoratif ürünler ile süslendiğinde daha sıcak olmaktadır. Bazı insanlar dekor ürünlerini kendileri tasarlayabilmektedir.

Elde yapılan dekor süslemeler yaratıcılık gerektirdiği gibi beklenmedik tasarımların oluşmasını da sağlar. Kişiyi tutumlu olmaya sevk eder.

Ev dekorasyonlarında genelde, keçeler, kumaşlar, tuvalet kâğıdı ya da havlu kâğıdı tüpleri, pet şişeler ya da artık malzemeler kullanılır.

Tutumlu ve yaratıcı zekâya sahip insanlar para harcamadan eski eşyalar ile harika dekorlar oluşturabilir.

Balondan Abajur Yapımı

Balon Abajurlar evi renklendiren, süslü görünmesini sağlayan oldukça işlevsel tasarımlardır. Renkli iplerle süslenen balonlar kolalandıktan sonra patlatılarak harika bir avize oluşturulur. Yapımı zahmetsiz şık tasarımlardandır.

Eski Bardaklardan Mumluk Yapma

Her evde tek kalmış bardaklar, kadehler ya da biçimli kavanozlar bulunur. Bu malzemelerin içerisine küçük süslü bir biblo ya da oyuncak yerleştirebilir. Renkli taşlarla ya da kumlarla süsleyip ters çevirip, üzerine mumlar ile süslendiğinde etkileyici bir şamdan elde edilmiş olur.

Keçelerden Kapı Ve Duvar Süsü Yapma

Evde bulunan renkli keçeler daire şeklinde kesilir. İçerisine pamuk, elyaf veya artık kumaş malzemeleri doldurulur. Üzeri süslenerek kapı süsü olarak kullanılır. Keçelere farklı şekiller verilerek, üzeri boncuk veya pullarla süslendiğinde çok hoş duvar süsleri elde edilir.

Bardaklardan Kalemlik Veya Diş Fırçalık Yapma

Evde kullanılmayan kavanoz veya bardakların üzeri renkli mumlar ile süslenir. Mumlar önce kibrit veya çakmak yardımı ile yakılır. Eriyen sıvı bölümü kavanozun üzerine damlatılır. Farklı renkteki mumlar ile yapıldığında harika bir kalemlik elde edilir.

Yumurta Kartonundan Aydınlatma Yapma

Yumurta kartonlarının kabartmalı alanları birbirinden ayrılmadan bütün olarak kesilir. Oluşturulan her bir parça birbirinden farklı renklere boyanır. Boyanan yumurta kartonlarından küçük aydınlatmalar ve kablolar geçirilerek birbirine bağlanır. Duvara süslü bir şekilde yerleştirilir.

Küçük Ahşap Parçalardan Çiçeklik Yapma

Evlerde bulunan küçük ahşap parçalar istenilen renge boyanarak oda duvarına ya da balkon duvarına monte edildiğinde çiçeklik olarak kullanılabilir. Banyolara yapıldığında havluluk olarak kullanılabilir.

Cam Boncuklarla Yapılmış Dekoratif Ev Aksesuarları

Cam Boncuklarla Yapılmış Dekoratif Ev Aksesuarları

En pratik kadın

En pratik kadın

evde yapılan süsler

Aksesuar Tasarlayarak Para Kazanın

Kırkyamadan Yapılan Harika Ev Aksesuar Modelleri

Kırkyamadan Yapılan Harika Ev Aksesuar Modelleri

El Yapımı Ev Aksesuarları

El Yapımı Ev Aksesuarları

En pratik kadın

En pratik kadın

Evde anahtarlık yapımı

Evde anahtarlık yapımı

Her Yerde Bulunabilecek Basit Malzemelerle Yapılan 41

Her Yerde Bulunabilecek Basit Malzemelerle Yapılan 41

Evde takı yapımı

Evde takı yapımı

 

Elde Yapılan Ev Aksesuarları Galerisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here