Onlar size gidenin ya da gelenin kim olduğunu söylerler. Evet pencerelerden bahsediyoruz. Penceresiz bir odada otururken doğal ışık yoktur. Buda insanın depresif bir havaya girmesini boğulmasına neden olur.  Ama biraz inşaat ya da hızlı bir düzeltme ile karanlık bodrumlardan, mutfaklara pencereli bir oda duygusunu kazandırmanın birçok yolu vardır.

     1. Aynalar

Duvarınıza büyük bir ayna eklemek sadece derinlik duygusu engellemek için değil aynı zamanda bir pencerenin etkisini simüle etmek için ilk yollardan biridir. Düşük tavanlarda tavana yaklaşmak mümkündür. Bu yüzden dikkat dağıtmak için tavandan 10 santimetre aşağıdan başlamak üzere kullanılmalıdır.

     2. Beyaz duvarlar

Mümkün olan en parlak görüntüyü yakalamak için her ışığı yansıtan beyaz (ya da çok soluk mavi) duvarlar, doğal güneş ışığına benzeyen tam spektrumlu ışıltıyı sağlamaya yardımcı olur.

     3. Gizli ışıklar

Gizlenmiş ışıklar, odanıza dökülen ışığı dolaylı ışıma duygusu ile vermeyi amaçlar ve güneş ışığı gibi hissetmenize yardımcı olur. Işık kaynağını daha gizemli hale getirmek için lambaları bir kitaplık yanındaki (örneğin kanepenin arkasında gibi) mobilyaların arkasına, kirişlerin arasına yerleştirerek veya aralıklara sıkıştırarak kullanın

     4. Buzlu cam

Odada kullanılan buzlu camlar diğer odadan gelen ışığı güneş ışığı gibi gösterir. Bu sayede camları sanki dışarıya açılan pencere gibi düşünmenize yardımcı olur.

     5. İç pencereler

İç kısımlarda kalan odalara dış pencere eklenemeyebilir. Ancak oda içine küçük bir kiriş yardımıyla tam boyutlu pencereler kullanılarak odanızın başka bir odaya açıldığını düşündürebilirsiniz. Ayrıca, gerektiğinde görünümü kapatmak için bir perdelik veya tül ekleyebilirsiniz.

     6. Yüksekte Bulunan Küçük Pencereler

Özgül olmayan bir ışık kaynağını eklemenin diğer bir mimari yolu penceresiz odaya bitişik odanın ( özellikle yan odada doğal ışığı olan odalar) arasına bir pencere eklemektir. Yeterince yüksek yerleştirilen bir pencere gizlilikten ödün vermeden ışık için boşluk açacaktır.

penceresiz oda nasil aydinlatilir

penceresizodanasilaydinlatilir

penceresiz oda nasil  aydinlatilir

penceresizodanasilaydinlatilir

Peninsula Galata Boutique Hotel : Ek Bilgiler

Peninsula Galata Boutique Hotel : Ek Bilgiler

Penceresiz Oda Dekorasyonu

Penceresiz Oda Dekorasyonu

Penceresiz odalar nasıl dekore edilir?

Penceresiz odalar nasıl dekore edilir?

Penceresiz odalardan görüntüler

Penceresiz odalardan görüntüler

Penceresiz odalar nasıl dekore edilir?

Penceresiz odalar nasıl dekore edilir?

 

Gallery of penceresiz oda

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here