Sıcak, nemli bir yaz boyunca hiçbir şey bir yüzmek kadar iyi gelmez. Lüks bir seçim gibi görülmesine rağmen, yüzme havuzları, birçok fayda sağlar. Serinlemek için güzel bir yer olmanın yanı sıra, bahçenizi renklendirebilir. Aynı zamanda eviniz içinde sağlam bir yatırım olabilir. Yazları sıcak ve ılık yerlerde, bahçe havuzları daha hızlı ev satmak için yardımcı olabilir.

     Hangi tip havuzu seçmeliyim?

İlk olarak belirlemeniz gereken bahçenizin boyutu, yaz ve kış mevsimlerinde havanın durumu ve toprağın durumu olacaktır. Yılın sadece 4 ayı yüzmek için kullanacağınız bir havuz sizin için parayı boşa harcamak demek olabilir. Bunun yerine yer altı spa ya da küvet alternatifi denenebilir. Eğer bu bana uygun değil diyorsanız yerüstü alternatifini deneyebilirsiniz. Havuz seçiminde diğer önemli şey ise insan/yer oranıdır. Ailenizin ya da gelecek misafirlerinizin sayısına uygun bir havuz seçimi yapmalısınız.

     Hangi tür malzeme seçmeliyim?

Seçeceğiniz herhangi bir malzeme ile havuzu yapabilirsiniz. Vinil genellikle ucuz ve dayanıklı seçenek olmakla birlikte, aynı zamanda sık sık değiştirilmesi gerekir. Zemin birimlerinin üzerinde metal plastik olanlardan ziyade beton ve fiberglas, popüler ve sağlam seçeneklerdir. Belirli bir alanı canlandırmak için, renkli bir mozaik çini ya da ilginç bir taş özelliği eklemeyi düşünebilirsiniz. Hatta doğal görünümlü malzemeler kullanarak peyzaj tasarımını yapabilirsiniz. Ne olursa olsun yaptıklarınızda, hem kısa vadeli hem de uzun vadeli bakım ve onarım maliyetlerini göz önünde bulundurun.

     Ne tür havuz aksesuarları kullanmalıyım?

Yüzme havuzları doğal ve eğlenceli olsa da, bu eğlence faktörünü büyütmenin birçok yolu vardır. Yüzmeyi daha keyifli hale getirmek veya dinlenmek için havuza yüzen şezlong, tramplen veya küçük bir şelale eklenebilir. Bunlara ek olarak bir cabana ve açık duş partilerinizde eğlenmenize yardımcı olabilir. Havuz kenarına şemsiye ve şezlong koyarak güneş altındaki eğlencenize keyif katın.

Prefabrik Yüzme Havuzu

Prefabrik Yüzme Havuzu

Prefabrik Yüzme Havuzları ve Fiyatları

Prefabrik Yüzme Havuzları ve Fiyatları

salon

salon

Evde Havuz Keyfi

Evde Havuz Keyfi

Evde Havuz Keyfi

Evde Havuz Keyfi

Evinin salonuna yüzme havuzu yaptırdı.

Evinin salonuna yüzme havuzu yaptırdı.

Yüzme Havuzu Yaptıracaklara 5 İpucu

Yüzme Havuzu Yaptıracaklara 5 İpucu

Prenses Forum

Prenses Forum, Flatcast, Radyo Tema, Radyo İndex, Png

 

Gallery of evde yüzme havuzu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here