Odalarımızda kullandığımız eşyaları seçmemizdeki en önemli unsur duvarlarımızda ki boyalardır. Peki boyanın rengini neye göre seçeriz? İşte bu sorularınızın cevabı aşağıdadadır. Şimdi sizde renklerin nasıl hissettirdiğini bilerek renkleri buna göre seçebilirsiniz.

      Turuncu : Fikirlerinizi genişletin

Bu renk özbilincinizi azaltır ve kendinize gü
venerek bir şeyler anlatmanıza yardımcı olur. Gülümsemenin ve eğlencenin rengi turuncudur. Kendinizi daha genç hissetmek istiyorsanız bu rengi kullanın. Çocuk odalarınızı bu renge boyayabilirsiniz. Sizde bu rengi kullanmak istiyorsanız ancak çekiniyorsanız, kenarlıklarda not kartlarınızda, mouse padlerinizde bu rengi kullanabilirsiniz.

     Koyu Mavi : Etkinliklerinizi Destekler

   Bu renk düşüncelerinizi arındırır ve yığılmayı engeller. Hayatınızda neyin daha önemli olduğunu keşfetmenize yardımcı olur. Büyük düşünceleri ve küçük düşünceleri bir arada düşünmenizi sağlar. Bir karar vermek istediğinizde koyu mavi giyin. Evinizde, bir çöp sepetinde, bir masa lambasında bu rengi deneyebilirsiniz.

     Yeşil : Servetinize Servet Katın

   Doğada en güzel rengi, bu renk hayatın zenginlikleri ile gelir. Hayatta tazelenmenin ve büyümenin rengidir. Bu benzersiz renk, yetenekleri ortaya çıkarır. Yeşil rengi giriş kapınızda, tablo kenarlıklarınızda masalarınızda deneyin.

      Açık Mor : Maneviyatı Arttırır

   Bu renk büyük yerlerde konsantre olmanızı sağlar. Mor renk duygusal konularda taze bir bakış açısı yakalamanızı sağlar. Şefkat göstermenizi sağlar bu sebeple evinizde kullanabilirsiniz. Mor rengi kaşmir bir örtüde, anı defterinzde yada bir buket çiçekte deneyebilirsiniz.

      Açık mavi : Barış Hissi Verir

   Bu renk gerginliğinizi alır ve sakinliğe yöneltir. Mavi özellikle evdeki ilişkilerinizde uyum içinde olmanızı sağlar. Sizi saran uyumsuzluğu ve saldırganlığı ortadan kaldırır. Yatak başlıklarınızda, perdelerinizde ve tavanınızda deneyebilirsiniz.

     Kırmızı : Sizi güçlendirir

Bu uyarıcı bir renktir. Cesaret ve korkusuzluğa teşvik eder. Eğer kendinize olan güveni artırmak istiyorsanız bu rengi kullanın. Ancak çok fazla kırmızı kullanırsanız aşırı heyecanlı ya da tedirgin hissetmenize neden olabilir. Tabaklarınızda, yastık ve yatağınızda, resim çerçevelerinizde deneyin.

   Sarı : Odaklanmanızı Arttırır

Bu renk zeka ve zihinsel çevikliği artırmak için kullanılır. Konuşmanızı destekler ve düşüncelerinizi açıklamaya yardımcı olabilir. Sarı rengi sandalyelerinizde, tabaklarınızda, vazolarınızda kullanabilirsiniz.

Renkli Odalar

Renkli Odalar

Renkli Odalar

Renkli Odalar

kız

kız

Renkli ve Şirin Çocuk Odası Tasarımları

Renkli ve Şirin Çocuk Odası Tasarımları

Mor Renkli Odalar

Mor Renkli Odalar

Renkli Dekorasyonlar » Yeliz’in Dünyası

Renkli Dekorasyonlar » Yeliz'in Dünyası

Odamı Hangi Renge Boyamalıyım?

Odamı Hangi Renge Boyamalıyım?

Isik sonunce degisen odalar 2 — Resimli Yemek Tarifleri

Isik sonunce degisen odalar 2 — Resimli Yemek Tarifleri

 

Gallery of renkli odalar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here