Mutfaklarda alıştığımız tarzın dışına çıkıyoruz. Vintage tarzlar başta olmak üzere, renkli ve motifli mutfakların yanı sıra, ahşap ve cam destekli ünitelerde; mutfak dekorasyonu tercihleri arasında yerini alıyor. Mutfak dekorasyonunda yepyeni bir seçenek, kendini gösterdi: Rustik Mutfaklar.

Rustik stiller, karşımıza doğal motiflerle ve görsel yansımalarla çıkıyor. Bulunduğunuz iç mekânda yeşilliğin, doğal hayatın görüntüsünü ve izlerini bizlere sunuyor. Rustik mutfaklar, kendi içerisinde yörelere göre farklılık gösteriyor. Ahşap ağırlıklı rustik mutfaklar; doğal taş görünümlü zeminlerle, ahşap tonlarında seramiklerle bir bütün oluşturmakta. Bej, kahverengi, kiremit rengi, turuncu gibi sıcak ve sade renkler, ayrıca toprak tonlarıyla tasarımını tamamlamakta. Aynı zamanda koyu tonlarında ahşaplar yerine açık tonlar da bu mutfakta yerini alıyor.

Vintage mutfaklara benzerliği söz konusu olan rustik mutfakların farkı; ahşap dekor ve araçlarla, aksesuar tarzı eşyalarla desteklenmiyor. Kendine özgü aksesuarları içinde barındıran bu stil, her zaman sadeliği öne çıkarıyor. Rustik tarzda kullanılan ahşap malzemesinde çam,ceviz ağacı ve kızılağaç yer alıyor. Dökme ferforjelerle, dökme kap ve seramik eşyalarla görüntüsünü kusursuz hale getiriyor. Ayrıca Rustik mutfağınızda aksesuar konusunda, Vintage mutfağa benzer olarak ahşaptan yapılmış ve ebat olarak büyük duvar saatleri, yine sadelikten yana olan avizeler tercih edilebilir.

Rustik mutfakta, tekstilde pötikare deseni kullanılıyor. Çiçekli ve ağaç figürlü seramikler, tabaklar ile porselenler rustik mutfağın tamamlayıcı. Aynı zamanda yer döşemesi de kilimlerden, dokuma halılardan seçiliyor.

Vintage mutfak stiline ağır diyen ev sahipleri, onun yerine rustik mutfağın verdiği konforu, şıklığı, sadeliği ve doğallığı tercih ediyor. Rustik mutfağı tercih eden ev sahipleri, zevklerine göre bu mutfağa kavuşabilir ve hayal ettikleri huzurlu mutfak ortamını yakalayabilirler.

Rustik mutfak modelleri

Rustik mutfak modelleri

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu

DekorHobi » En Güzel 10 Rustik Mutfak Tasarımı

DekorHobi » En Güzel 10 Rustik Mutfak Tasarımı

İçinizi Isıtacak 12 Rustik Mutfak Tasarımı

İçinizi Isıtacak 12 Rustik Mutfak Tasarımı

DekorHobi » En Güzel 10 Rustik Mutfak Tasarımı 9

DekorHobi » En Güzel 10 Rustik Mutfak Tasarımı 9

Rustik mutfak dolabı

Rustik Mutfak Dolabı Modelleri

Rustik Mutfak Dolabı Modelleri

trend rustik mutfak

trend rustik mutfak

Genel Mutfak Stilleri

Genel Mutfak Stilleri

 

Gallery of Rustik Mutfak Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here