Günün yoğunluğunun ardından eve geldiğimizde rahatlamak, dinlenmek ve deşarj olmak için evimizin salonlarına kendimizi zor atarız.  Salonda bulunan mobilyalar, eşyalar bizi dinlendirir ve sakinleştirir. Ancak salondaki mobilyalar kadar salon duvar boyaları ve kâğıt kaplamaları da odanın sakin ve ferah olmasına katkıda bulunan etkenlerdir. Bu nedenle dekorasyon yaparken, salonumuzun duvar renklerini, titizlikle seçmeliyiz. Boya rengi seçimi yaparken yapacağımız dekorasyona, mobilyalarımıza, yer döşemelerine uygun seçimler yapmalıyız. Boya firmalarının kataloglarından yardım alarak açık renk boyalar için yaz renkleri olan açık yeşil, açık mavi, şampanya, fildişi, lila, nar çiçeği renklerini kış renkleri seviyorsanız da yer döşemeleri renklerine uyumlu koyu renkler tercih edebilirsiniz.

Boya firmaları sizlerin tercih yapabilmesi için ücretsiz keşif ve destek ekipleri kurarak evinize en uygun boyaları seçmenize yardımcı oluyorlar. Büyük salonlara sahip evler için salon bütünlüğünü sağlayabilmek adına iki veya daha çok renk yerine tek bir renk tercih edilip mobilyalar ile uyumlu bir renk şöleni yapılabilir. Küçük salonlara sahip evler için ise biraz koyu renkler tercih edilerek salona farklı bir hava katılabilir.

Boya tercihleri için kaliteli boyalar seçilmeli, kötü ve kalitesiz boyalar tercih edilmemelidir. Kalitesiz boya ile boyanan salonlar kısa bir süre sonra kabaracak ve dökülmeye başlayacaktır. Bu durum sizler açısından yeni bir boya külfeti oluşturacaktır. Salonlar daha çok zaman geçirilen alanlar olduğu için silinebilir su bazlı boya tercihleri yerinde tercihler olacaktır.  Kirlendiği anda nemli bir bez ile silinmesi durumunda temizlenmiş olur.

Sizlerde salon boyası seçimi yapmak durumunda kalırsanız  su bazlı ve temizlenebilir boyalar tercih ederek salon boyalarınızın ömrünü uzatmış olursunuz.

Bej Renk Duvar Boyası

Bej Renk Duvar Boyası

Duvar Boyası Renk Trendleri

Duvar Boyası Renk Trendleri

Iç Cephe Boya Renkleri Salon › Modelleri Fiyatları 2015

Iç Cephe Boya Renkleri Salon › Modelleri Fiyatları 2015

Gri Koltuklarla Ne Renk Duvar Boyası?

Gri Koltuklarla Ne Renk Duvar Boyası?

Dekor Yapı Ev boyama
Dekor Yapı Ev boyama, Boyacı, Boya ustası, Boya, Saten boya

salon boyası renkleri

salon boyası renkleri

Salon Duvarı İçin Renk Seçimi

Salon Duvarı İçin Renk Seçimi

 

Gallery of salon duvar boyası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here