Salonumuzda ya da oturma odalarımızda sık kullanılan dekoratif ürünlerden biride televizyon üniteleridir. Televizyonunuzun konumu sizin sağlıklı ve keyifli bir şekilde televizyon izlemenize yardımcı olur. Aynı zamanda kitaplarınızı, biblolarınızı, süs eşyalarınızı ve küçük eşyalarınızı yerleştirebileceği bir depolama alanıdır.

Televizyon ünitesi seçiminde ilk olarak yapmamız gereken işlevinin ne olacağıdır. Televizyonunuzu DVD oynatıcı ya da uydu alıcı ile desteklemek istiyorsanız, buna göre dizayn edilmiş televizyon ünitesini seçmelisiniz. Süs eşyalarınızı a düşünmelisiniz. Kitaplar, biblolar ile süslemek istiyorsanız çok bölmeli televizyon ünitesi tercih etmelisiniz. Seçeceğiniz televizyon ünitesinde renk ve çizgilerde önemlidir. Salonunuzu tamamlayacak tarz ve renklerde bir televizyon ünitesi aramalısınız. Cam ayrıntılardan oluşan bir yemek masası yada orta sehpanızın olduğu bir salona cam pencereleri olan ya da cam ile süslenmiş bir televizyon ünitesi daha uygun olacaktır. Aynı zamanda televizyonun ölçüsünü de belirlemeliyiz. Sonra yapacağımız son ölçüm duvar ünitesini salonun neresine yerleştireceğimiz ve ünite için ne kadarlık bir alan ayıracağımızı ölçmek.

Bir evin salon duvarının ortalama 5 metre olduğunu göz önüne alırsak 2 ile 3 metre uzunluğunda ki televizyon üniteleri sizler için ideal ölçülerdedir. Televizyon ünitesi seçimindeki bir diğer husus ise evinizde beslediğiniz evcil hayvanlar ve küçük çocukların olup olmaması. Keskin köşeli televizyon üniteleri çocuklar ve evcil hayvanlarınızı için tehlikeli olabilir.

Son olarak televizyonunuzun ayağını koyacağınız yerin yerden yüksekliğinin hesaplanması kalıyor. Bu hesap sizin göz sağlığınızı korumak için önemlidir. Çünkü doğru konumlandırılmamış televizyonlar göz ve vücut sağlığınız için önemlidir. Koltuk yükseklikleri genelde farklılık göstermektedir bu yüzden oturduğunuz anda televizyonunuzun orta noktasını görecek yükseklikte bir televizyon ünitesi seçmelisiniz. Ayrıca doktor tavsiyelerinde televizyonun sizden yaklaşık 2.5 metre uzakta olması gerektiği bilinmektedir. Artık göz zevkinize uygun bir televizyon ünitesini, sağlığınızı tehdit etmeyecek şekilde evinizde kullanabilirsiniz.

Tv Ünitesi Modelleri 149 TL’den Başlayan Fiyatlarla
Tv Ünitesi Modelleri 149 TL'den Başlayan Fiyatlarla

Özel Tv Ünitesi Model ve Fiyatları

Özel Tv Ünitesi Model ve Fiyatları

Mondi mobilya tv üniteleri

Mondi mobilya tv üniteleri

TV Üniteleri

TV Üniteleri

RÜYA TV ÜNİTESİ 12357

RÜYA TV ÜNİTESİ 12357

DOĞTAŞ

DOĞTAŞ

tv

tv

Arya Tv Ünitesi Beyaz / Cordoba Fiyatı

Arya Tv Ünitesi Beyaz / Cordoba Fiyatı

 

Gallery of televizyon ünitesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here