Amerikan mutfağa sahip evler görünüm olarak şık ve güzel dursa da misafir geldiği zamanlarda sıkıntı yaratabilir. Ev yemek kokuları ile direk temas ettiği gibi mutfaktaki her bir aksiyon açık bir şekilde görülür. Bu tarz mutfağa sahip olanlar farklı ve eşyası ile uyumlu dekorasyon çalışması ile bu alanı kapatabilirler.

Günümüzde teknolojik imkânların sunduğu yeniliklerle Amerikan mutfağı kapatacak çok farklı duvar dekorasyon fikirleri bulunur. Bununla ilgili çok şık ve tarz çalışmalar yapılır. Amerikan mutfağı kapatırken insanların yaşadığı en büyük endişe ise evin küçülmesi, kullanım olanaklarının kısıtlanmasıdır. Bununla ilgili mekânı küçültmeyecek ve şık bir görünüm kazandıracak tasarım modelleri incelenmelidir. Evin ebatlarına uygun olan dekorlar tercih edilmelidir.

Açık mutfak kapatılacağı zaman oda ile uyumlu odanın ahengini bozmayacak şekilde tasarlanmalıdır.

Amerikan mutfak duvar ile kapatılacağı zaman ses ve ısı yalıtımına da dikkat etmek gerekir. Bununla ilgili olarak alçıpan duvar sistemi de uygulanabilir. Bazı dekorasyoncular beton duvar ile de bu alanı kapatmaktadırlar. Kapatılacak mutfağın duvarları odaya hareket kazandırmak için farklı bir renge de boyanabilir.

Amerikan mutfak duvarı kapatılacağı zaman mobilya ve dekorasyon ile uyumlu olan ahşap bölmeler ya da sürgülü kapılar da sıkça kullanılır. Ahşap malzeme ile yapılan duvar bölmeler ağacın kalitesine göre biraz daha pahalıya mal olmaktadır.

Evin ambiyansına uygun olarak fazla bir yer kaplamaması için cam bölmeler ile de mutfak odadan ayrılabilir. Bu şekildeki ayrım oldukça işlevsel bir görünüm kazandırır.

Renk ve görüntü olarak oda ile uyumlu camlı kapı bölmeler de kullanılabilir. Cam fazla bir alan kaplamayacağı gibi mutfağın aydınlatması da daha sağlıklı olacaktır.

Farklı ve modern bir tasarım olarak metal perdelerde Amerikan mutfağı diğer alandan ayırmak için kullanılmaktadır. Böylece perdenin arkasındaki dağınıklık gözükmeyecektir. Ama yemeklerin kokusu yine oda içerisine gelebilecektir. Amerikan mutfak duvar kapatma modellerinden diğerleri de kitaplıkla bölünebildiği gibi sıradan bir perde ile de bölünebilir.

Amerikan mutfak kapatma örnekleri
Amerikan mutfak kapatma örnekleri
Oda Bölme Modelleri | Yapı Dekorasyon 360
Açık Mutfaklı Salon Dekorasyonu | Yapı Dekorasyon 360
Duvar Paneli Kaplamaları
MUGHETTO: AÇIK MUTFAK İÇİN ŞIK VE PRATİK ÇÖZÜMLER
MUGHETTO: AÇIK MUTFAK İÇİN ŞIK VE PRATİK ÇÖZÜMLER
Açık Mutfaklı Salon Dekorasyonu | Yapı Dekorasyon 360
AMERIKAN MUTFAK DUVAR KAPATMA MODELLERI | Modeller Dekorasyon ...
Amerikan mutfak kapatma örnekleri 2017
Amerikan mutfak kapatma örnekleri 2016
Amerikan Mutfak Kapatma Modelleri images
Açık mutfak salon modelleri
Oda Bölme Modelleri | Yapı Dekorasyon 360
AÇIK MUTFAK İÇİN ŞIK VE PRATİK ÇÖZÜMLER | MODACI BAYAN MODA ...
AMERIKAN MUTFAK DUVAR KAPATMA MODELLERI | Modeller Dekorasyon ...
amerikan-mutfak-duvar-kapatma-modelleri-modeller-dekorasyon ...
 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here