Atkı, havaların tekrar soğuduğu şu günlerde, hem soğuktan korunmak için kullandığımız hem de kıyafetlerimizi tamamlayan parçalardan birisidir. Atkı aksesuarı, son dönemde oldukça popüler olarak kullanılan bir ürün olduğundan dolayı model konusunda da oldukça zenginleşmiştir. Atkı modelleri, her kombine ve giyim tarzına uygun olacak şekilde çeşitlenmiş ve modern tarza da uyum sağlayan modelleri ile genç kesim tarafından da tercih edilen bir aksesuar haline gelmiştir.

Atkı fiyatlarının hazır giyim mağazalarında oldukça fahiş fiyatlara satılması üzerine, biraz el becerisi ve biraz araştırma yaparak kolayca örülebilen ve hem sizi soğuktan koruyacak hem de oldukça tarz duracak atkı modellerine göz attık. Ortalama olarak 2-3 günde rahatlıkla örebileceğiniz atkılar ile oldukça uygun bir fiyata atkı sahibi olabilirsiniz, üstelik kendi tasarımınız ve emeğiniz olan bir şeyi üzerinizde taşıma ayrıcalığı ile.

Atkı Nasıl Örülür?

Basit bir atkı için ihtiyacınız olan malzemeler; kaliteli marka superlambs special tweed, şenet, 3 adet istediğiniz renkte yumak, 4,5 numara örgü şişi olacaktır. Malzemeleri hazır ettiğinizde atkınızı yapmak için; ipiniz ile şişe 30 ilmek atarak işe başlamalısınız. 150 cm uzunluğunda haraşo örneği örerek, ilmekleri de bir seferde keserek bitirmelisiniz. İsteğinize bağlı olarak atkınızın uç kısımlarınıza ister atkınızla aynı renk isterseniz de farklı renk olacak şekilde ponponlar yaparak atkınıza hareket kazandırabilirsiniz.

Atkınıza Farklı Dokunuşlar Yapın

Atkınızı ördünüz fakat biraz değişiklikler mi yapmak istiyorsunuz? Öyleyse atkınızı daha tasarım hale getirecek dokunuşlara ihtiyacınız var demektir. Atkınızı farklılaştıracak dokunuşlara örnek olarak; ördüğünüz atkının iki ucuna atkınız ile farklı renklerde iki büyük cep yaparak atkınıza eldiven eklemek fikrini verebiliriz. Bunun yanı sıra biraz tığ işi biliyor iseniz; tığ işinden yapacağınız çiçekleri atkınızın üzerine dikerek de oldukça farklı bir atkı modeline imza atabilirsiniz.

erkek atkı modelleri ve yapılışları

erkek atkı modelleri ve yapılışları

Atkı Modelleri

Sayfa 2 / 37

Yeni Atkı Bere Modelleri

Yeni Atkı Bere Modelleri

Kışlık Atkı Modelleri Dondurucu Soğukların Bir Tanesi Ve

Kışlık Atkı Modelleri Dondurucu Soğukların Bir Tanesi Ve

2016 Örgü Atkı Modelleri Ve Örnekleri, Boyunluk Atkı

ATKı MODELLERI

Örgü Atkı Modelleri

Örgü Atkı Modelleri

Bayan Atkı Modelleri – Örgü Modelleri, Anlatımlı Örgü Modelleri

Bayan Atkı Modelleri – Örgü Modelleri, Anlatımlı Örgü Modelleri

Örgü Atkı

Örgü Atkı

 

Atkı modelleri – Atkı nasıl örülür? Galerisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here