Bebeğinizin odası için ilginç ve farklı fikirler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bebeğin gelişiminde ve kişiliğinin oluşumunda büyüdüğü oda doğrudan alakalıdır. Orada kendi dünyasında bilinçaltını dolduran bir oda.. Ne kadar doğru ve özenle hazırlamak gerektiğinin farkına varıyorsanız hiç telaşlanmayın eşyaların hangi enerjiyi yansıttığını, nasıl sıcak, sevgi dolu ve eğitici bir oda hazırlayacağınızı öğreneceksiniz. Çocuğunuzun kim olacağı ve bilinçaltı sizin ellerinizde şekillenecek. Bir bebek odası ile onun nasıl ağlamayan bir bebeğe dönüşeceği ve huzurla dolacağı tüm duvarlardan ve eşyalardan ona yansıyacak.

Öncelikle odada mutlak olarak bulundurmanız gereken renkler sarı, mavi ve yeşildir. Kız çocuklarına bilinçsizlikle kurulan tamamen pembe odaların bebeğin üzerinde hiç mi hiç hükmü yoktur.  Çünkü renkler enerji verir, bebeğin aurasını şekillendirir. Tıpkı sizi şekillendirdiği gibi. Düşünün yeşiller içinde bir ormandasınız ve önünüzde mavi bir ırmak.. Huzur ve dingin enerji ile aldığınız gücü hissedin. İşte bebeğinize odası ile büyük bir sonsuzluk armağan edeceksiniz. Bunun için doğanın renlerinden ilham alacağız.

Mavi rengini bebeğin ağlamaması için kullanacağız. Çünkü mavi huzur ve dinginlik verir. Ona bir gökyüzü yaratacaksınız duvarlar ve tavan ile. Duvarları maviye boyayın. Boyayabiliyorsanız tavanı da. Böylece büyümüş de küçülmüşçesine sakin bir bebeğiniz olacak.

Bebeğinizin sadece sakin duran enerjisiz bir bebek olmasını istemezsiniz herhalde. O yüzden ona güneşin enerjisini sunun. Bunu sarı renk ile sağlayacaksınız. Mavi duvarınıza kocaman bir güneş tablosu asabilirsiniz. Bir orman verin ona. Dingin bir orman tablosu da asabilirsiniz. Ama içinde sarı ve tonları olması koşuluyla. Sarı oyuncaklar asın beşiğinin üzerine. Veya kapıya müzikli sarı balıklı bir oyuncak da asabilirsiniz. Sarıya mini dekorasyonda ağırlık vermeniz ona enerji vermeye yetecektir ancak tüm duvarların sarı olması onu huysuz ve yerinde duramayan bir hale sokacaktır.

Yeşil ise huzur ve enerjinin birleşme noktası olduğundan odayı dengelemek için kullanacağız. Perdeleri cıvıl cıvıl bir yeşil ile süsleyebilirsiniz. Üzerine rengarenk kelebek motifleri tutturursanız işte bu kusursuzluk olacaktır.

Bebek odası büyükse onu telaşlandıracak soğuk bir genişlikten kurtarmak için eşyaları çok miktarda ve işlevsel olarak kullanabilirsiniz. Yani odanın tek bir kısmında aktivite yapmasını engellemiş olursunuz. Bir kısımda beşiği varken ona mini mutfak düzeni sağlayacak şirin duvar ile bitişik ancak onun ulaşabileceği alçaklıkta bir masa kurun. Böylece bebek arabası ile ona ulaşabilir ve zekası daha bebekken yemek için ayrı bir düzen kurulacağına ikna olur.

Resimler bebeklerin görsel hafızasını geliştirmede çokça etkili olduğundan dekorasyonunuzu bir ressamın resmine verdiği özen ile seçin ve unutmayın denge dekorasyonunuzun en önemli parçası. Tablolar, duvarlar ve perdeler renkli ise dolap ve beşiği beyaz ve tonlarından yana kullanın ki kullandığınız renkler onun zihnine yansıyabilsin. Duvarlarınız beyaz ise bahsettiğimiz renkleri eşyalarda ve tablolarda kullanabilirsiniz.

Odada kullanacağınız oyuncakları gönlünüzce renklendirip süsleyebilirsiniz. Çünkü bebeğinizin zihni artık tamamen dengede.

Bebek Odası

Ürünlerimiz Aymini Bebek Odası

Bebek Odası Takımları

Pırıl Bebek Odası

Pırıl Bebek Odası

Bebek Odası • babi baby house

Bebek Odası • babi baby house

Erol Mobilya

Erol Mobilya

Capris Mavi Bebek Odası

Capris Mavi Bebek Odası

Bellona bebek odası modelleri

Bellona bebek odası modelleri

Tatlı krem bebek odası

1_1389029131_Zuzo

Bebek Odası • babi baby house

Bebek Odası • babi baby house

Bebek Odası Takımları

Bebek Odası Takımları

Bebek Odası Takımları Birbirinden Güzel Bebek Odaları

Bebek Odası Takımları Birbirinden Güzel Bebek Odaları

PAYLAŞ
Önceki İçerikSaç Modelleri
Sonraki İçerikTesettür Giyim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here