İnsanların yaşam kaliteleri ile kendilerine verdikleri değer yaşadıkları alanlardan ve mekânlarından belli olur. Herkes özlem duyduğu rüya gibi lüks bir hayat yaşamak için evlerini ve yaşadıkları alanları cennete çevirmek ister. Bunun için yapılan yenilikleri takip eder. Bu yenilikler ve tasarımlar özellikle yaz aylarında gerçekleşir.

Yaz ayları ev ve iş yerleri için badana, boya yapma zamanının geldiğinin göstergesidir. Herkes bulunduğu yaşam alanlarını en güzel şekilde görmek için uğraşır.

Günümüzde teknolojik gelişmeler her alanda olduğu gibi boyama sanayinde de kendini göstermiştir. Boya endüstrisi ile beraber birçok yenilikler ve tasarımlarda geliştirilmiştir. Ünlü boya markaları birbiri ile yarışır seviyede çok güzel duvar efektleri geliştirmiştir. İşyerleri için, çocuk odaları için, oturma odaları için birbirinden güzel ve farklı dizaynlar oluşturulmuştur.

Duvarlara oluşturulan dizaynlar ile harika bir tasarım elde edilmiştir. Duvarlara yapılan dekoratifler görsel kompozisyonlar ile yaşam alanları daha da renklendirilmiştir. Duvar desenlerinde ve efektlerinde en fazla baskı tekniği kullanılmıştır.

Duvarlara baskı ve desenin nasıl yapıldığını merak edenler muhakkak vardır. Her türlü baskı ve desenin oluşumu için kalıplar, spatulalar ve desenli rulo fırçaları kullanılmaktadır. Sade duvarlardan hoşlanmayan biraz hareket isteyen kişiler için etkili bir yöntemdir. Kalp efektli, puantiye efektli, süet desen, keten desen, tuğla efektli, folyo efektli, yıldız baskı, daha bir çok desenin bulunduğu farklı efekt fırçalar(rulolar) duvar dizaynlarında kullanılmaktadır. Bu fırçalarla sağlanan iç dekorasyonlar son zamanların trendini oluşturmaktadır.

Dekoratif boyalar dünyanın her tarafında olduğu gibi Türkiye’de de talep görmektedir. Efekt boyalara göre çok değişik desenlerde uygulanmaktadır. Efekt boyalar arasında en çok İtalyan boyalar tercih edilmektedir. İtalyan boyalar şık ve şaşırtıcı bir iç dekorasyon boyasıdır. İtalyan boyalar dış dekorasyonlarda da kullanılmaktadır. Özellikle oteller, villalar, barlar ve restoranlar bu tarz dekoratif boyaları tercih etmektedir.

Efekt boyalar kullanım açısından oldukça avantajlıdır. Görüntü açısından şık ve kir tutmayan dayanıklı boyalardır.

Desenli Boya Uygulaması

Desenli Boya Uygulaması

2016 Efektli Dekoratif İtalyan Boyaları

2016 Efektli Dekoratif İtalyan Boyaları

Desenli Boya Uygulaması

Desenli Boya Uygulaması

Bahia Dekorasyon: Süpürge ile duvar boya efekti

Bahia Dekorasyon: Süpürge ile duvar boya efekti

Renç Yapı

Renç Yapı

Renç Yapı

Renç Yapı

Kale Boya’dan, İstanbul’dan ilham alan İS7ANBUL Efekt serisi

Kale Boya'dan, İstanbul'dan ilham alan İS7ANBUL Efekt serisi

İTALYAN BOYA

İTALYAN BOYA

 

Duvar Boyası Efektleri Galerisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here