Sadece boyayarak sade şekilde duran duvarlarımıza, saat ya da ailemizde ki kişilerin resimlerini asarak süsleriz. Ancak bunlar duvarlarımızın daha gösterişli olması için yetmez. Günümüzde popüler olan tablolar çok uygun fiyatlı matbaa ürünlerinden pahalı olan el emeği yağlı olanlara kadar birçok çeşidi bulunmaktadır. Tablo seçerken ilk dikkat etmemiz gereken bütçenize uyup uymaması. Genelde ucuz olan ve her yerde bulabileceğiniz bilgisayar çıktısı tablolar uyumlu bir çerçeve ile odanıza farklı bir hava katar. Yani duvarınızın hoş görünmesi için binlerce lira harcamanıza da gerek yoktur.

Dikkat etmemiz gereken diğer husus renk seçimidir. Renkleri bir doğa tablosunda, hayvan figürlerinde seçmemiz mümkün değildir. Çünkü onların zaten kendine özgü bir rengi vardır. Daha çok sürrealist çalışmalarda renk seçilebilir. Bu tür resimlerde ise açık renkli tonlar sizi ruhen daraltmayacağı ve mutluluk hissi uyandıracağı gibi genellikle duvarınız ile uyum sağlar. Önemli olan dekorunuza uygun rengi değil size uygun rengi seçmektir. Siz mutlu olursanız zaten tablonuz evinizin ya da ofisinizin dekoruna uymuş demektir.

Renkleri belirlediğimize göre şimdi tablomuzda nasıl bir figür seçmemiz gerektiğini belirleyelim. Son yıllarda popüler olan soyut tablolar evlerimiz en çok süsleyen tablolardır. Genellikle ne anlatılmak istendiği belli olmayan ancak ilgi çekici bir şekilde merak edilen tablolardır. Bu tarz tabloları dekorunuzda kullanabilirsiniz. Ancak doğa temalı tablolar ise riske girmek istemiyorsanız sizin için idealdir.

Doğa tablosu seçtiğinizde hangi figürü seçmelisiniz. Önemli olan sizin iç sesinizdir. Seçeceğiniz nesne bir insan, bir şehir, bir kır evi, bir at, bir çiçek olabilir. Herkesin ilgi alanları ve hoşlandığı şeyler farklıdır. Bu sebeple hoşunuza giden bir figürü tablonuz için seçebilirsiniz. Eğer karar veremiyorsanız, şehir temalı bir resim sizi kurtaracaktır.
Tablocu.Com ®

5 Parçalı Çiçek Desen Tablo ADF

5 Parçalı Çiçek Desen Tablo ADF

Salon için Soft Tablo Önerileri

Salon için Soft Tablo Önerileri

Duvar tablolari

Duvar tablolari — Resimli Yemek Tarifleri

Duvar Tabloları

Duvar Tabloları

/ Tablolar

/ Tablolar

kadin özel sitesi: Modern duvar tabloları

kadin özel sitesi: Modern duvar tabloları

En güzel en yeni tablolar

En güzel en yeni tablolar

 

Gallery of duvar tablosu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here