Gelinlik çağına gelmiş kızlar ya da uzun süredir aynı yemek tabaklarından yemek yiyen insanlar için yemek takımlar çok önemlidir. Çeyiz için hazırlık yapan kızlar ilk takımını alma heyecanında, uzun süredir aynı yemek takımını kullanan insanlar ise modası geçmiş takımlarını değiştirip uzun süre daha kullanmayı düşünmektedirler. Mutfak eşyaları arasında belki de en önemli eşyalardan biridir yemek takımları. Misafirlerinize yemeklerinizi sunarken yemeğinizi tamamlayacak şık bir yemek takımı tüm alkışları toplamanızı sağlar. Yemek takımları genel olarak düşünüldüğünde ailede her gün kullanılan ve misafir geldiğinde çıkarılmak üzere iki farklı türdedir.

Aileniz ile kullanacağınız yemek takımları genellikle çorba tabağı, ana yemek tabağı, salata tabağı gibi parçalardan oluşur. Sık kullanıldığı için sürekli yıkama gerektirir ve çabuk çizilebilir. Bu yüzden çok pahalı ve kaliteli bir seçim yapmanız bütçeniz için problem olabilir. Misafirleriniz için ise genellikle 12 kişilik olanları tercih edildiği ve misafirinizin eve girişinden çıkışına kadar yeme ve içme ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz yemek takımları mevcuttur. Bu yemek takımları içerisinde; Çorbalık, Çorba Kapağı, Pasta Tabağı, Servis Tabağı, Çukur Tabak, Kayık Tabak, Komposto Kasesi, Baharatlık, Sosluk, Sos Tabağı, Çay Fincanı, Çay Fincanı Tabağı, Kahve Fincanı, Kahve Fincanı Tabağı, Peçetelik, Tuzluk, Biberlik bulunur. Bu yemek takımlarında porselen malzeme kalitelidir ve tercih etmenizde fayda vardır.

Peki yemek takımı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Yemek takımları çabuk kırılan malzemelerdir. Bu sebeple kapsadığı garantiyi kontrol etmemiz gerekir. Porselenler desenli ise bu desenlerin kaybolması durumunda ne gibi garanti şartları uygulayabileceklerini sorun. Önemli olan kalitesini kanıtlamış markalar almanızdır. Çünkü ortalama 1500 TL değerinde olan bu yemek takımlarının parasını çöpe atmanızı istemezsiniz.

Yemek Takımları

Yemek Takımları

Yemek Takımları

Yemek Takımları

Karaca’dan Yemek Takımları — Egonomik

Karaca'dan Yemek Takımları — Egonomik

Kütahya Porselen Fileli Kare Bone 83 Parça 60106 Desenli

Kütahya Porselen Fileli Kare Bone 83 Parça 60106 Desenli

Kütahya Porselen Fileli Kare Bone 83 Parça 60105 Desenli

Kütahya Porselen Fileli Kare Bone 83 Parça 60105 Desenli

Karaca yemek takımı modelleri 2015

Karaca yemek takımı modelleri 2015

YEMEK TAKIMLARI

YEMEK TAKIMLARI

Yemek Takımları

Yemek Takımları

 

Gallery of yemek takımları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here