Mobilyalarımız evimizde, iş yerlerimizde sık kullandığımız dekoratif ürünlerdendir. Yemek masası gibi koltuklarda bir mobilyadır.  Örneğin bir çatal bıçak gibi sürekli olarak mobilyalarımızı yenilemeyiz. Bu sebeple dayanıklı olmalarını ve uzun süre boyunca sorunsuz kullanmak isteriz. Mobilyamızın sağlam olmasını istiyorsak biraz fazla para verip kaliteli ürünler almalıyız. Anlayacağınız çoğunlukla mobilyanın fiyatı kalitesini gösterir. Bazen ucuz mobilyalarda kaliteli olabilir. Ancak ağırlığı 10 kg ve fiyatı 50 lira olan bir tekli koltuğun ne kadar kaliteli olacağını da tartışmak gerekir. Yani her ucuz mobilya kaliteli olmayabilir.

Uzun süre kullanacağınız bir mobilya istiyorsanız kaliteli malzemeden üretilmiş bir mobilya seçmelisiniz. Kaliteli malzeme sağlam mobilya demektir. Bu da mobilyanızı uzun yıllar kullanabileceğiniz anlamına gelir. Mobilyanızı kaliteli seçmek istiyorsanız birkaç önemli noktaya dikkat etmeniz gerekir. İlk olarak mobilyanızın duruşu çok önemlidir. Örneğin bir dolap aldığınızda kapakları aynı hizada durmuyor ise menteşelerinde problem olabilir. Aslında dikkat etmeniz gereken yerler mobilyalarınızın birleşme yerleridir. Çünkü zorlanma durumunda mobilyalarınız ilk önce bu noktalardan hasar görür.

İlk verdiğim örnekte belirttiğim gibi diğer bir önemli nokta ağırlıktır. Kalitesiz mobilyalar genellikle normal olması gereken ağırlıktan daha hafiftir. Bunu tahta malzemeden yapılmış ürünler için söylüyorum. Çünkü tahtanın belirli bir öz kütlesi vardır ve bunu değiştiremezsiniz. Eğer büyük yapılarda bir tahta mobilya alacaksanız ağırlıkları da standarttır. Son olarak dikkat etmeniz gereken şey ise dış görünüştür. Kalitesiz bir ürünün dış görüntüsü de sizi tatmin etmez. Görsel olarak düzgün son işlemden geçmemiş ve köşelerinin çapakları düzgün alınmamış mobilyalar kalitesizdir. Kimse mobilya seçiminde çok daha ayrıntılı bilgiye sahip değildir. Bu sebeple mobilyanızı seçerken yanınızda bir uzman olması size yardımcı olacaktır.

En Kaliteli Mobilya

En Kaliteli Mobilya

Mobilya Modelleri

Mobilya Modelleri

Klasik Mobilya Takımları

Klasik Mobilya Takımları

elena

elena

Yüksek Kaliteli Mobilya Kumaşı Seçimi

Yüksek Kaliteli Mobilya Kumaşı Seçimi

2016 Sanem Chester Koltuk Takım

2016 Sanem Chester Koltuk Takım Chester Koltuk Takımı

italyan mobilya modelleri

italyan mobilya modelleri

İtalyan Mobilya Modelleri ve İtalyan Tasarım Markaları

İtalyan Mobilya Modelleri ve İtalyan Tasarım Markaları

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here