Puantiye, eskiye dönüş rüzgârlarının modadan, ev dekorasyonuna; aksesuar seçiminden kıyafetlere kadar her alanda kendini hissettirmesi sonucu yeniden moda olan trendlerden biridir. Eskiye dönüş modasının ortaya çıkardığı;  farklı ve eğlenceli bir desen olan puantiye deseni, ev dekorasyonunda kendisine en az moda kadar yer bulmuştur.

Bu yazımızda, eskiye dönüş trendine uyup, puantiye modasını ev dekorasyonunda kullanmak isteyenler için birkaç öneri sunacağız.

PUANTİYELİ DUVAR KÂĞITLARI

İlk olarak; puantiye modasının ev dekorasyonuna uyarlanması için uygulaması basit, etkisi ise büyük bir öneriden bahsedeceğiz: puantiyeli duvar kâğıtları. Özellikle çocuk odasına çok yakışan bu uygulama ile evinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Çocuğunuza masal gibi bir oda oluşturmak istiyorsanız biraz yaratıcılık ve istediğiniz renk puantiyeli duvar kâğıdı ile bunu başarabilirsiniz.

Tüm duvarlara puantiye uygulaması yapmak yerine; tek bir cepheye uyguladığınız puantiye desenini, diğer duvarları tek bir renk boyayarak da ön plana çıkabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız puantiye uygulaması ile hem daha sade hem daha şık mekânlar oluşturabilirsiniz.

VAZGEÇEMEDİĞİMİZ DESEN: SİYAH-BEYAZ PUANTİYE

Puantiye denildiği an aklımızda canlanan ilk görüntüdür siyah-beyaz puantiye deseni. Biraz nostaljik biraz da pop-art bir havası olan siyah-beyaz puantiye desenini istediğiniz tarzda kullanarak farklı ve iddialı bir mekan yaratabilirsiniz.

Siyah-beyaz puantiye desenini eğlenceli bir şekilde kullanmak istiyorsanız ve biraz pop-art biraz da feminen parçalardan hoşlanıyorsanız, siyah-beyaz puantiye desenini canlı renkler ile tamamlamalısınız.

Siyah-beyaz puantiye desenini sade ve minimalistik bir ev dekorasyonunda kullanmak istiyorsanız, bu deseni aynı renk objeler ile birlikte kullanarak mekânda sadelik ve devamlılık hissi yaratmalısınız.

Evinizde puantiye şıklığı

Evinizde puantiye şıklığı

Bizim Kız: En sevimli,en eskimez moda: PUANTİYE!

Dekorasyonda Puantiye Modası!

modern puantiyeli ev dekorasyon modelleri 2015

modern puantiyeli ev dekorasyon modelleri 2015

89581_Untitled

89581_Untitled

Dekorasyonda puantiye modasi — Resimli Yemek Tarifleri

Dekorasyonda puantiye modasi — Resimli Yemek Tarifleri

Dekorasyonda Desenler

Dekorasyonda Desenler

Dekorasyonda Puantiye modası

Dekorasyonda Puantiye modası

Puantiyeli Dekorasyon

Puantiyeli Dekorasyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here