Ev dekorasyonunda son zamanda kişilerin kendi emekleri ve tasarım gücü ile oluşturdukları dekorasyon objeleri oldukça trend hale gelmiştir. Eline silikon tabancası veya matkap alan herkes, basit ya da zor birçok kendin-yap projesini rahatlıkla uygulayabilir ve evinin birçok eksiğini giderebilir. Eğer siz de kendi emeğiniz ve hayal gücünüz ile oluşturduğunuz objeleri kullanmayı seviyorsanız, işte size hem basit hem de kolayca uygulanan bir kendin-yap projesi: halattan kitaplık yapımı.

Evinizde boş kalmış bir duvarı değerlendirmek ve kitaplık ihtiyacınıza cevap olacak bu proje ile kendi rafınızı kendiniz de yapmış olursunuz. Üstelik halat ile yapacağınız bu tasarım ile mekâna hem doğal hem de rustik bir hava katabilirsiniz.

Evde raf yapımı modelleri arasında en basit uygulanan modellerden biri olan halatlı kitaplık yapımı için buyurun malzemelere…

Eski Bavullardan Raf Yapımı – Resimli Örnek | Kendin Yap
Ahşap Ev Raf Boyama Nasıl Yapılır ? 4 - Mimuu.com
Kendin-Yap: Halatlı Kitaplık Modelleri

Malzemeler:

*İstenilen büyüklükte kesilmiş iki dikdörtgen kontrplak

*Matkap

*5/8 inç matkap ucu

*Kalın bir Halat

*Makas

*Mengene/kıskaç

*Boya

*Boya fırçası

DUVAR RAFI MODELLERI - Medcezir.net
Yaratıcı fikirler | EVİNİ HİSSET
Yaratıcı fikirler | EVİNİ HİSSET
Aralık, 2012 | EVİNİ HİSSET
Dekoratif Raf Yapımı | Yapım Sitesi, nasıl yapılır,kendimiz ...
Pratik Fikirler - Evmanya Blog
AHŞAP PORTATİF RAF NASIL YAPILIR | Nazarca.com
Ahşap Boyama Ev Raf Nasıl Yapılır ? - Mimuu.com
Nasıl Yapılır?

Evde raf yapımı için malzemelerinizi toparladınız. Peki, rafınızı nasıl yapacaksınız? İşte adım adım halatlı kitaplık yapımı.

*İlk olarak kontrplaklarınızı hazırlayın. Eşik büyüklükte iki parça kontrplak yeterli olacaktır. Gerek kalırsa kenarlarını zımparalayıp pürüzsüz hale getirebilirsiniz.

*Hazırladığınız dikdörtgen kontrplakları üst üste koyun ve sabitlemek için kıskançlardan yardım alın.

*Kontrplakların her bir köşeye halatın kalınlığına göre delikler açın. Halatın kalınlığına göre matkap ucunu belirlemek bu aşamada önemlidir.

*Delikleri deldikten sonra, kontrplakları renklendirme zamanı! Kontrplak kenarlarını parlak ve canlı bir renkle boyayabilirsiniz. Bu sizin zevkinize kalmış bir şey, istediğiniz tasarımı uygulayabilirsiniz.

*Halatları biraz uzun kesin. Keseceğiniz uzunluğu ayarlarken, ne kadar sarkmasını istediğinize bağlı bir ölçüm yapmalısınız. Bu yüzden halatın uzunluğu için belli bir ölçü verilemez, sizin isteğinize bağlı.

*Rafı sabitleme aşamasına geldiğimizde;  her halata bir düğüm atıp alt rafı da halatlardan geçirin. Üst rafın olmasını istediğiniz yeri belirledikten sonra, her halatı birer kere daha düğümleyin.

*Son aşama olarak bütün halatları üstte birleştirin ve bir düğüm atın. Rafı direkt olarak tavanınızdan asabilirsiniz ya da tavana yerleştirdiğiniz bir kancaya asabilirsiniz.

Dekoratif Aksesuar Yapımı elde çiçek çerçeve lamba ayna ...
Ahşap Boyama Ev Raf Nasıl Yapılır ? - Mimuu.com
sebze kasasından orta sehpa yapımı - DekorStore
Kendin Yap: Elekten Yuvarlak Raf Nasıl Yapılır? | Tarz Meselesi
Traktör Lastiğinden Süs Havuzu Yapımı - Ev Dekorasyon Fikirleri
Eski Çekmece ile Raf Yapımı
Elişi Çalışmaları
2014 ahşap duvar rafları yapımı, duvar raf, ahşap raf nasıl ...
Ahşap Boyama Ev Raf Nasıl Yapılır ? - Mimuu.com
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here