Halı seçiminde en önemli kriter halınızın sizin bütçenizi sarsmamasıdır. Özellikle marka takıntısı ya da kaliteli iplik kullanılan halıların değeri orta bütçe bir otomobile denk gelmektedir. Bütçenize uygun halıyı seçmek için birçok alternatif mağaza vardır. Sizin için önemli olan halınızın evinize uyumudur.

Yüksek ücretler harcanan ve özenle seçilen zemin kaplamasının üzerine serilen halılar çoğu zaman fazlalık gibi durmaktadır. Halılarınızı değiştirirken ya da ilk kez alacağınız zaman ilk önce gerekli olup olmadığını iyi düşünmelisiniz. Eğer halı almaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. İyi bir halının seçiminde bu hususlara dikkat etmeniz hem uzun süre dayanabilen, ucuz de zevkinize uygun bir halı almanızı sağlayacaktır.

İlk dikkat etmeniz gereken husus halınızın işlevi yani nerede kullanacağınız. İşyerinde mi? Salonunuzda mı? Mutfağınızda mı? Antrenizde mi? Yoksa yatak odanızda mı? İlk önce bu sorunun cevabını belirlemeniz gerekir. İşyerinde genellikle ayakkabı ile dolaşıldığından koyu renk, leke tutmayan ve kaliteli halılar seçmeniz hem uzun süre kullanmanızı hem de kirlenmesini geciktirecektir. Bu halı seçimi antreniz içinde geçerli olabilir. Salonunuz için hoşunuza giden ve mobilyalarınıza uygun kaliteli bir halı almak ve genelde açık rengi tercih etmek daha iyi olacaktır. Mutfağınız için ise tüylü halılardan uzak durmalısınız zira dökülen yemek ya da ekmek kırıntıları halının derinliklerine işler ve temizlenmesi çok zordur.

Dikkat etmeniz gereken diğer husus halınızın desen ve rengidir. Mobilyalarınıza uygun doğal ve canlı renkler hem pozitif bir oda hem de hoş bir görüntü elde etmenizi sağlayabilir. Teknolojinin gelişmesiyle üstüne resmini bile bastırıp evinize sereceğiniz halılar bile vardır. Bu yüzden rengi seçmekte hiç zorlanmazsınız. Önemli olan zevkinizi yansıtmaktır. Ama tercihinizde bej renk yıllardır modası eskimeyen ve açık renk olmasından dolayı odanızı açık gösterecek bir renktir. Daha öncede  belirttiğim gibi mobilya, perde ve duvarlarınızla uyumu da çok önemlidir.

Halı seçiminizde küçük bir özellik sizi iş gücünden kurtarır. Bu özellik son yıllarda sıkça kullanılan nanoteknolojik leke tutmayan halılar. Fiyatının biraz fazla olması bütçenizi etkileyebilir ancak bebek veya çocuğunuz var ise para fedakarlığını yapmaya değecek kadar önemli olduğunu göreceksiniz. Size bu tür özelliğe sahip halılara da göz atmanızı tavsiye ederim.

Halı Modelleri ve Fiyatları

Halı Modelleri ve Fiyatları

Kilim halı modelleri

Kilim halı modelleri

2016 Saray Halı Modelleri

2016 Saray Halı Modelleri

2015 halı modelleri

2015 halı modelleri

leke tutmayan halı modeli fiyatları

Mondi halı modelleri

Mondi halı modelleri

English Home 2015 Halı Modelleri

English Home 2015 Halı Modelleri

2016 Halı Modelleri

2016 Halı Modelleri 2016

Tarzınızı Yansıtan Halı Modelleri ile Evde Modayı Yakala!

Tarzınızı Yansıtan Halı Modelleri ile Evde Modayı Yakala!

 

Gallery of halı modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here