Bu yazımızda sezonun tabiri-caizse patlayan,  modadan ev dekorasyonuna kadar her alana damgasını vuran bir renkten bahsedeceğiz: kırmızı. Her tonunun ayrı bir tarz ile birlikte kullanıldığı kırmızı renk ile ister iddialı bir köşe, isterseniz de canlı bir mekân yaratabilirsiniz.

Kırmızı rengin hangi renkler ile birlikte kullanıldığına gelin birlikte bakalım.

TREND İKİLİ: KIRMIZI VE GRİ

Kırmızı ve gri ikilisi, bu sezon oldukça popüler olan renk ikililerinden biridir. Kırmızının en ateşli tonundan en koyu tonu olan şarap kırmızısına kadar her tonu ile iyi bir uyum yakalayan gri rengi, kırmızının ruhundaki iddialı duruşu da kıracaktır. Bu ikilinin en çok kullanılan şekli gri duvarlar ve kırmızı aksesuarlar şeklindedir. Kırmızı rengini genelde aksesuarlarda ya da yardımcı renk olarak kullanmak iddiadan uzak, doğal sevenler için iyi bir tercihtir.

İpucu: Bu ikilinin yarattığı havayı ahşap renginde kullandığınız objeler ile de tamamlayabilirsiniz.

RENKLİ DÜNYALAR

Kırmızı rengini aynı kendi gibi sıcak ve canlı renklerle birlikte kullanarak eğlenceli mekânlar yaratmak mümkündür. Renkli bir ev dekorasyonunu sevenler ve eğlenceli mekânlar yaratmak isteyenler için kırmızı ile birlikte kullanılan sarılar-turuncular-kremler iyi bir tercih olacaktır.

DRAMATİK BİR ETKİ

Kış mevsiminin de gelmesi ile birlikte kışın getirdiği dramatik etkiyi ev dekorasyonuna da yansıtmak isteyenler için kırmızının koyu tonları iyi bir tercih olacaktır. Bordo, şarap kırmızısı, marsala gibi koyu tonlar ile sade fakat şık mekânlar yaratmanız da mümkündür. Kırmızının koyu tonlarını isterseniz koyu renkler ile birlikte kullanabilirsiniz. Siyah, lacivert ve koyu gri bu konuda iyi birer alternatiftir. İsterseniz de kırmızının koyu tonunu biraz ferahlatabilirsiniz. Açık kremler, açık sarılar ile birlikte kullanmak bu tarzda iyi bir seçim olacaktır.

Renk

Renk

Dekorasyonda Enerjik Renkler

Dekorasyonda Enerjik Renkler

Dekorasyonda Renklerin Psikolojik Etkileri

Dekorasyonda Renklerin Psikolojik Etkileri

Dekorasyonda Kırmızı Rengi

Dekorasyonda Kırmızı Rengi

Kırmızı Halı ile Dekorasyon

Kırmızı Halı ile Dekorasyon

Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma Odası Dekorasyonu

kirmizi_dekorasyon_15.jpg

kirmizi_dekorasyon_15.jpg

 

Gallery of dekorasyonda kırmızı rengi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here