Sizi 4 katlı muhteşem bir konağa götürmek istiyorum. Konak gerçekten mükemmel dekore edilmiş ve çok iyi bir işçilik kullanılmış. Size öncelikle kısaca genel dizayndan bahsedeyim. Zemin katta salon, mutfak, yemek odası ve oturma odası; alt kat ilk başta kiler olarak kullanılıyormuş fakat burayı bir aile odası haline getirmişler. Birinci katta güzel bir ofis, yetişkin yatak odası, banyo ve süit bulunuyor. Diğer iki yatak odası ve bir duş da 2. katta bulunuyor.

KORİDOR

Burada seçilecek olan kumaş ve buna göre etrafına yerleştirilecek aksesuarlar önemlidir. Gösterişi fazla olan bir koridor tasarlamışlar. Koridorda kullanılanlar burayı eşsiz bir sanat eseri yapıyor. Dekoratif duvar kağıdı, Viktorya tarzı çinilerle birlikte koridora zamansız bir görünüm katar. Diğer bir cesur davranış ise klasik ama bir hayli ilginç olan hemen girişteki siyah-beyaz merdiven dekorudur.

SALON

Evin geneline baktığınız zaman sizi farklı zaman dilimlerine götürüyor olsa da aslında çağdaş ve modern tasarımlardan oluşuyor. Salonda gördüğünüz desenler orta yüzyıldan günümüze gelen klasiklerdir. Kalın desenli duvar kağıdı ortada ahşap bir mobilya, peluş kadife döşemelik ve yine yumuşak bir halı ile taze bir görünüm oluşturuyor.

AİLE ODASI

Bu odayı her zaman nötr tutmalısınız. Yani çoğunlukla soluk renk ve desenlerle birlikte mutlaka iki cesur rengi beraber kullanmalısınız. Burada kullandığımız kıpkırmızı bir koltuk ve koltuk üzerine bir insan yüzünü anımsatan ve göz diye tabir edilen iki nokta konulmuş. Bu şekilde yaptığınız bir dekor tartışmasız çarpıcı bir görüntü oluşturacaktır. Kompakt odayı büyük ve rahat göstermek için de boy aynası kullanmalısınız.

YEMEK ODASI

Odanın bir köşesine büfe koyun ve gizli bölmelerine tabak, çatal ve bardakları saklayın. Hemen üstüne ise ilginç dekoratif lambalar, duvara muazzam bir tablo, sanatsal bir vazo yemek odasına sihirli bir dokunuş katarak zengin ve yüksek kalitede bir görünüm sağlar.

MUTFAK

Mutfakta en az bir tane çarpıcı öge bulundurun. Biz kakadu boyama çerçevesini tercih ettik. Gördüğünüz gibi mutfağa modern bir görünüm kazandırıyor. Mutfakta bir duvar boyunca uzanan tuğlalar odadan avluya geçiş hissi veriyor. Güzel ve uzun ömürlü bir mermer kaplama mutfağın olmazsa olmazlarındandır. Tabii vazo içinde çiçeklerinize varsa pencere önlerinde, yoksa tezgahın hemen üstüne yer vermelisiniz.

OFİS

Çalışmalarınızı evde devam ettiriyorsanız mutlaka bir ev ofisi odanız olmalıdır. Ofis daha resmi bir yaşamı yansıttığı için çok fazla dekoratif şeyler kullanılmamakla beraber işinizi kolaylaştıracak çekmeceli dolaplar ve birden fazla aydınlatma çeşidi bulundurmalısınız.

BANYO

Beyaz olan banyo etrafa serinlik hissi katarak bir odak noktası oluşturmayı amaçlıyor. Küvet üzerinde zıt renkte bir tablo ve hemen yanında beyaz rengin yanında gözünüzü pek de rahatsız etmeyen toz pembe renginde bir aksesuar zarif bir görüntü veriyor.

YATAK ODASI

Göz alıcı, pembe ve mor renkler kullanılarak kadını yansıtan 1960 yıllarının yatak odası düzenini anımsatıyor. Fransız tarzı mobilyalar ve görkemli kumaşların yanında kullanılan duvar kağıdı da odayı modernleştirmiş. Şömine içinde küçük bir ayna ve üzerinde yine eskilerden bir tablo ve kristal avizeler dekorasyonu tamamlıyor.

TERAS

Bahçede ise kullanılan mobilyaların üzerine eklenen yastıklar, salondaki mobilyaları anımsatıyor. Terasın amacı sizi rahatlamak olmalıdır. Parlak kumaşlar kullanarak ve bu parlaklığı yetiştireceğiniz yeşil gür bitkilerle somutlaştırarak güzel bir düzen ve seyir keyfi oluşturabilirsiniz.

Lüks Ev Boya Çeşitleri › Modelleri Fiyatları 2015

Lüks Ev Boya Çeşitleri › Modelleri Fiyatları 2015

Hayattan bir özet

Hayattan bir özet

Siyah ve Beyaz Vintage Tarzı Lüks Ev Dekorasyonu

Siyah ve Beyaz Vintage Tarzı Lüks Ev Dekorasyonu

luks

Klasik Ev Dekorasyon › Modelleri Fiyatları 2015

Klasik Ev Dekorasyon › Modelleri Fiyatları 2015

Lüks evlerin modern tasarımları – Ev aksesuarları, mutfak

Lüks Ev Dekorasyonu ve Lüks Ev Dekorları Fikirleri

Lüks Ev Dekorasyonu ve Lüks Ev Dekorları Fikirleri

Modern Salon Dekorasyon Örnekleri

Modern Salon Dekorasyon Örnekleri

lüks

lüks

Lüks ev tasarımları ve dekorasyonları

Lüks ev tasarımları ve dekorasyonları

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here