Evinize konuk olan misafirlerinizin gördüğü ilk yer ön bahçelerdir. Burası evin iç dünyası ve sizin dekorasyon hakkında ne kadar iyi olduğunuz veya olmadığınız hakkında ön koşullandırma sağlar. Girişte kullanacağınız çiçekler göz alıcı, fark edilir olmalı ve çiçeklerin yanında mutlaka çimlere de yer vermelisiniz. Her şeyden önce kendinizi düşünmeli ve sizi yansıtan bir bahçe dizayn etmelisiniz. Herkesin kafasında bir fikir, bir hayal vardır. Fakat alanı doğru kullanarak bahçeyi dekore etmek biraz da mantık ister. Renkli çiçeklerin dışında kullanacağınız aksesuarlar da bir o kadar önemlidir. Ağacın dalında vişne renginde bir kuş ve renkli fenerlerle modern bir hava oluşturabilir, bahçenizi daha cazibeli hale getirebilirsiniz.

Bahçeye girildiği andan itibaren gidilecek yerlerin güzargahı net olmalı, buna göre plan yapılmalıdır. Bisiklet ve araba park yerleri bu hususta çok önemlidir. Bu yollar akşam olduğunda iyi aydınlatılmalıdır. Günümüzde güneşten aldığı enerjiyi ışığa çeviren dekoratif lambalar sıkça kullanılmaya başlandı. Bu lambalar kesinlikle misafirleri ve sizi rahatsız etmeyecek parlaklıkta ve yükseklikte olmalıdır. Giriş kapısını da tuğla kaplama yaparak sıcak ve davetkar bir ortam hazırlayabilirsiniz.

Kaldırımların hemen yanında sade olarak çimleri kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta çim boyunun kaldırımdan kısa ve keskin olmasıdır.

Beyaz ve uzun metal oturak altından çıkan yeşillikler ve hemen arkasındaki güllerle oluşturduğu ahenk güzel görünüyor.

Avlunuzda çakıl taşlarına yer vermek istiyorsanız büyük saksılarda çiçekleri etrafına mutlaka yerleştirmelisiniz.

Evin giriş kapısına kırpılmış defne ağaçlarından her iki tarafa ekleyerek hem kapıyı gölgelersiniz hem de ferah bir görüntü sunarsınız.

Bahçenizdeki çalılıklara kolayca sahip çıkmak için mutlaka korkuluklar kullanın.

Defne, lavanta kokulu ve renkli menekşeler bahçelerin olmazsa olmazlarındandır.

Bahçe korkuluklarına bahçenizi veya ailenizi temsil eden bir adı el yazısı karakteriyle yazarak tabela oluşturabilirsiniz.

Yaz çiçeklerinin solmasıyla yenileme ve makyaj döneminiz başlar. Bahçenize çok fazla vakit ayıramaz iseniz uzun yaşayan ve bakımı kolay olan çiçekler tercih etmelisiniz.

Basit bir koridor yolu oluşturarak evinizin tasarımına uygun geçiş alanı yapabilirsiniz. Eviniz koyu ise beyaz renkte çakıl taşları ile, tuğla duvarlara sahipseniz gri ve siyaha yakın renkler kullanabilirsiniz. Ziyaretçilerinizin olduğunu çatırdayan çakış taşları sesinden anlayabilirsiniz. Daha profesyonel ziyaretçiler için kaldırım kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir sepet içerisine çiçekler ekleyin ve bunu ağacın dalına asın. Çiçeklerin renkli olması ve bu sepeti kendinizin yapması bir değerli kılacaktır. Solan çiçekleri değiştirmeyi ihmal etmeyin.

Küçük aydınlatmaları basamaklar üzerinde kullanın. Yine bunlar da güneş enerjisi ile 5-6 saat boyunca çalışabiliyorlar.

Bisiklet veya araba park alanlarında küçük bir veranda düşünün. Duvarları ise farklı aydınlatma çeşitleri ve saksı bitkileriyle süsleyin.

Deniz havasını solumak için hasır sedirin üzerine mavi ve beyaz yastıkları ekleyerek pencere altında yerleşmek yeterli olacaktır.

Bahçe aksesuarları sizi farklı kılan unsurlardan bir tanesidir. Bahçe çitlerine veya ağaçlara asacağınız çay aydınlatmalı içi dolu renkli cam fenerler bahçenin havasını değiştirecektir.

Her bahçede mutlaka bulunması gereken ve bahçenin ön karakterini yansıtan Amerikan tarzı salıncakları da mutlaka kullanmalısınız.

bahce

bahce

Halloween korkunç hayalet büyük maça ile ön bahçe dekorasyon

Halloween korkunç hayalet büyük maça ile ön bahçe dekorasyon

Küçük Bahçe Dekorasyon Örnekleri

Küçük Bahçe Dekorasyon Örnekleri

ön bahçe

ön bahçe

Bahçe Dekorasyon

Bahçe Dekorasyon

bahce dekorasyonu resimli

bahce dekorasyonu resimli

Dekorlar

Dekorlar

bahçe dekor taşları

bahçe dekor taşları

 

Gallery of Ön Bahçe İçin Dekorasyon Fikirleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here