Tuvaletlerin vazgeçilmezlerinden biri de dolaplardır. Tuvalet dolapları bulunduğu mekâna estetik bir görünüm kazandırdığı gibi tuvalet malzemelerini de muhafaza eden bir özelliğe sahiptir.

Tuvalet dolabı seçiminde tuvaletin büyüklüğü ve tuvalet dolabının ebatları uygun olmalıdır. Yoksa istenilen verim elde dilemez. Tuvalet dolapları hem görüntü olarak mekânı güzelleştirir hem de kullanım kolaylığı sağlar. Tuvalet kâğıtları, deterjanlar, diş fırçaları, sabunlar, havlular, saç kurutma makineleri ve kişisel bakım ürünlerini muhafaza eder. Böylece diğer dolaplarda kullanım alanı açılır.

Tuvalet dolabı seçiminde renkler de ayrı bir öneme sahiptir. Tuvalet dolaplarının fayanslarla da uyumlu olması gerekir Tuvaletler genelde karanlık alanlarda olduğu için beyaz olan tuvalet dolapları mekânı daha aydınlık ve ferah gösterir. Bazı tuvaletler daha ferah olduğu için renkli dolaplar da kullanılabilir. Tuvalet dolaplarının yanında tuvaleti daha şık gösterecek tuvalet aksesuarları da seçilebilir.

Tuvalet dolabının seçiminde estetik görünüm ve dizayn açısından modern çizgilerde olan dolaplar tercih edilmelidir. Günümüzde ev dekorasyonlarında estetik görünüm ön plandadır.

Uzun ömürlü bir tuvalet dolabı için malzeme kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Ahşap tuvalet dolapları doğal bir görünüm oluşturur.  Ahşap dolaplar oldukça pahalı olan ürünlerdir. Aynı şekilde masif ahşap ürünler de pahalı olan ürünlerdendir. Bunların yerine hem fiyatı uygun hem de dayanıklı olan lif kereste ya da MDF tercih edilebilir. Çünkü tuvaletler suyun çok kullanıldığı ve buharın yoğun olduğu mekânlardır.

Günümüzde tuvalet dolaplarının dayanıklılığını arttırmak için yeni teknolojik ürünler tasarlanmaktadır. Mebran kapaklarda yeni üretim teknikleri ile oluşturulmuş malzemelerdir. Mebran kapaklarda Dünya Sağlık Örgütü tarafından tavsiye edilmektedir. Antibakteriyel bir özelliğe sahiptir. Ayrıca dolaplarda kullanılan malzemelerin(vida, çivi, menteşe) de buhara dayanıklı olması gerekir. Kaliteli bir dolap sadece malzemesi ile değil kullanılan yan ürünler ve kurulum ile de nitelikli olmalıdır.

Koçtaş Banyo Dolabı Model ve Fiyatları - Fotoğraf Galerisi ...

Moda Rehberiniz – Farkli Tasarim Banyo Dolaplari

En Şık Banyo Dolabı Modellerinde İndirimli Fiyatları Kaçırmayın

Ev Dekorumuz ~ Doğtaş Banyo Dolapları - Doğtaş Mobilya ...

Modern mutfak ve banyo dolaplari — Resimli Yemek Tarifleri

2014 Farklı Banyo Modelleri | Ev Dekorasyon ve Mobilya ...

Ev Dekorumuz ~ TUVALET DOLAPLARI MODELLERI ~ Ev Dekorasyonu

Moda Rehberiniz – Farkli Tasarim Banyo Dolaplari

Ev Dekorumuz ~ Doğtaş Banyo Dolapları - Doğtaş Mobilya ...

Banyo Dolapları Modelleri ve Fiyatları Tekzen.com.tr'de!

Bauhaus Banyo Dolabı Modelleri | Dekorstili.com

Moda Rehberiniz – Farkli Tasarim Banyo Dolaplari

Banyo Modelleri

Banyo Mobilyası Modelleri ve Fiyatları Tekzen.com.tr'de

Banyo dolaplari ve lavobo modelleri — Resimli Yemek Tarifleri

Banyo — Resimli ve Pratik Nefis Yemek Tarifleri Sitesi ...

Bauhaus Banyo Dolabı Modelleri | Dekorstili.com

Doğtaş Banyo Dolapları | Doğtaş Mobilya Modelleri Fiyat Listesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here