Düğün, nişan, kına gibi daha pek çok özel günün vazgeçilmez kadın kıyafetlerinden olan abiyeler günlük hayatta kullanılan elbise modellerinden farklı olarak daha gösterişli ve daha zarafet dolu bir şekilde üretilirler. Hemen hemen her renkte abiye tasarımları bulmak mümkün olduğu gibi bayanların tarzını yansıtan ve özel günün mahiyetine göre de değişen abiye modelleri ile karşılaşmak mümkündür. Saç ve ya türban modelleri ile de tamamlanan abiye tasarımları taşlarla, gipürlerle, kemerlerle, tüllerle, dantellerle hazırlanabilmektedir. Her sene yeni abiye modelleri ile hazırlanan kataloglarda kadınların ilgisini çekecek tesettürlü ya da tesettürsüz modeller bulunmaktadır.

Hangi Abiye Hangi Bayana?

En az gelinlikler kadar dikkat çeken tasarımlardan olan abiyeler farklı kesimleri ve içerisinde kullanılan detayları ile isimlendirilebiliyor. Askıları olmayan straplez kesimler ufak omuzlu kadınların tercihi olurken prenses modeller ise bel bölgesini ince göstermek isteyen bayanların tercihi oluyor. Vücut hatları düzgün olan bayanlar için balık kesimli modeller daha şık duruyor. Kalçası geniş olan bayanların ise A kesim abiye modelleri tercih etmesi fazlalıkların kapanmasını sağlıyor. V yakalı abiye modelleri göğüsleri küçük olan bayanlar için ideal olurken göğüsleri büyük olan bayanların kare yakalı seçenekler denemesi gerekiyor.

Abiye Kombinleri Nasıl Yapılır?

Abiye seçerken zorlanan bayanların seçimlerini kolaylaştıran kombin fikirlerinin başında sadelik ve şatafat geliyor. Sade görünmek isteyen bayanların üzerinde taşların, dantel ve ya tüllerin daha az olduğu tasarımlar seçmesi gerekiyor. Ancak sade bir abiyeyi taşlı kolyelerle ya da dikkat çekici bir saç modeli ile tamamlamaları daha güzel görünmelerini sağlayacaktır. Şatafatlı bir abiye tercihinde bulunan bayanların ise sade saç modelleri ve sade takılar tercih etmeleri dengeyi bulmalarını sağlayacak ipuçlarından.

Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür Abiye Modelleri

Abiye Butik. Uzun Abiye Elbise Modelleri

Abiye Butik. Uzun Abiye Elbise Modelleri

Balık Etekli Abiyeler

Balık Etekli Abiyeler

Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür Abiye Modelleri

2015

2015

tul

tul

Siyah Abiye Modelleri 2016

Siyah Abiye Modelleri 2016

Vakko Abiye Modelleri 2015

Vakko Abiye Modelleri 2015

 

Abiyeler Galerisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here