Büyük şehirlerde evler genelde küçüktür. İnsanlar küçük evlerden en iyi şekilde faydalanmak ister. Her alanı ve boşluğu tasarruflu bir şekilde kullanmak için çok fonksiyonlu olan mobilyaları tercih ederler.

Küçük olan evlerimizde dünyanın en sevimli varlıkları olan çocuklarımız içinde hem kullanışlı hem de fazla yer kaplamayan mobilyalar almak isteriz. Düzenli ve kullanışlı bir oda ebeveynin günlük işlerini kolaylaştırır.

Pratik mobilyalarla evlerin küçük olan odaları en verimli şekilde kullanılır. Çocukların yaşam ihtiyaçlarını maksimum düzeyde karşılayabilecek şekilde tasarlanmış mobilyaları her ebeveynin önceliklerindendir.

Çocukların zevkine ve odanın ebatlarına göre tasarlanmış odadan hiçbir çocuk ayrılmak istemez. Böylece çocuklar odalarında daha fazla zaman geçirmek isterler.

Çocuk odasına ranza yapılacak ise yatakların altına çekmece yerleştirilebilir.

Yatakların boş olan sağ ve sol tarafları kitaplık olarak değerlendirilebilir. Çocuklar küçük ise yataklarının alt kısımlarına sürgülü çalışma masaları yapılabilir.

Günümüzde yapılan farklı tasarım çalışmaları ile hem gündüz hem de gece farklı konsepte kullanılan çocuk odaları tasarlanmaktadır.

Çocuk odaları küçük ve köşeli alanlar fazla ise dolaplar dönemeçli olarak yapılabilir. Buradaki amaç küçük olan alanı verimli bir şekilde değerlendirmektir.

Ayrıca dar mekânlar için seçilen çok amaçlı çocuk odalarının genişlik, yükseklik ve derinlik ölçüleri ergonomik olmalıdır. Kişinin odası ile olan uyumunu da sağlamalıdır.

Çok amaçlı çocuk odaları çocukların zihinsel ve bedensel gelişimini de olumlu yönde etkiler. Çocuğun sahiplenmediği ve oynamadığı bir oda doğru dizayn edilmemiş demektir. Doğru seçilmiş olan çok amaçlı çocuk odaları çocukların özgüvenini geliştirdiği gibi farklı bir bakış açısı yakalamasını sağlar.

Çocuklar aynı alanda hem uyur, hem ders çalışır, hem oyun oynar ve hem de arkadaşları ile vakit geçirdiği için çok amaçlı eşyaların seçilmesi gerekir. Özellikle çocuk odası duvarları farklı amaçlarla kullanılabilecek uygun zeminlerdir.

Ev Dekorumuz ~ Dar Odalar için Ranza Modelleri Ve Fiyatları ...

Ev Dekorumuz ~ Dar Çocuk Odaları İçin Çok Amaçlı Ranza ~ Ev ...

Ev Dekorasyon Fikirleri » Çocuk Odası

Genç Odası | Crop Mobilya

Mobilya Modelleri - Yatak Odası Takımları - Bebek Odası ...

Çocuk Odası | Çocuk Odaları | Çocuk Odası Modelleri

Çocuk Odaları İçin Dekorasyon

Ranzalı Oda Takımları | Mobilya ve Ev Dekarasyonu

Çok Güzel 2015 Çocuk Odası Kitaplık Modelleri | Dekorstili.com

EV DEKORASYON HOBİ: Çocuk odası tasarımları

İSTİKBAL ÇOCUK ODASI MODELLERİ - 250 Çeşit Ürün

Çocuk Odaları İçin Renkli Dekorasyon Önerileri | Dekorstyle

2012 Genç Odası Modeller - TIRTIL GENÇ ODALARI - MOBDEKOR TV ...

Kelebek Çocuk Odası Modelleri , Kelebek Çocuk Odaları ...

Çocuk Odası Dekorasyonu | Ev Dekorasyon Blogu

Çocuk Odası | Çocuk Odaları | Çocuk Odası Modelleri

Ev Dekorasyon Fikirleri » Çocuk Odası

 

1 YORUM

  1. en sondaki fotoğraftaki kanepe görünümlü aynı zamanda yataklı olan sağ ve sol tarafonda raflar olan modelinizin fiyatını öğrenmek istiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here