Örgü insanoğlu var olduğundan bu tarafa vardır. Türkler Orta Asya’dan bu zamana kadar örgü işleriyle uğraşmışlardır. Geçmişten günümüze aktarılan en muhteşem el becerilerindendir.

Sanayi makineleri ile birçok hırkalar, kazaklar, etekler örülse de el örgüsü olan kıyafetlerin yerini tutamamaktadır. El örgü güncelliğini koruyan bir özellik göstermektedir. Zamanla örgü ile ilgili modeller, renkler ve örneklerde çeşitlendirilmiştir.

Örgü ile bayanlar günlük yaşamın zorluklarından ve stresinden arınmaktadır. Emek verdikleri bir uğraşın sonunda kullanılabilir bir ürün oluşturmak bayanlara mutluluk vermektedir.

Bayanlar her çeşit kıyafeti örebilmesine rağmen, yelek örmeyi daha çok severler. Farklı yelek modelleri oluşturmak hoşlarına gider. Çünkü yelek her yaştan insanın kullanabileceği pratik bir dış giysidir. Bayanlar sadece soğuktan korunmak için yelek örmezler. Kıyafetlerine şıklık katmak için farklı renk ve desende yelek örerler.

Örgü yeleklerin diğer kışlık kıyafetlerde bulunmayan bir özelliği de yaz mevsiminde de kış mevsiminde de tercih edilen bir giysi olmasıdır. Bu kadar tercih edilen yelekler için göz alıcı tasarımlar oluşturulmaktadır. Gün geçtikçe de örgü yeleklerin modelleri ile ilgi çalışmalar artmaktadır.

İnternetin sunduğu imkânlarla da bayanlar değişik yelek modellerini çabuk ulaşabilirler.  El örgüsü yelekler ciddi bir masraf gerektirmez. İp, şiş ve tığ yelek örmek için yeterli malzemelerdendir. Bu malzemelerle, ekonomik bir şekilde güzel ve şık bir yelek örülebilir. Ayrıca örgü örmek el becerilerini de geliştirir.

Örgü yeleklerin tasarımı da oldukça kolaydır. Kurdele, boncuk, düğme, gipür ve dantelle rahatlıkla süslenebilir.

Yelekler pratik, zarif ve alternatifli kıyafetlerdendir. Pantolonla, elbiseyle ve etekle şık bir kombin yapılabilir. Ayrıca örgü yelekler kız çeyizlerinin vazgeçilmezlerindendir. Her kızın çeyizinde en az bir tane yelek vardır. Bu yüzden anneler kızları için etkileyici ve göz alıcı yelek modelleri araştırırlar.

Çeyizlik Harika Tığ İşi Yelek Modelleri

Çeyizlik Harika Tığ İşi Yelek Modelleri

el işi yelek modelleri

el işi yelek modelleri

GELİNKIZ YELEK MODELLERİ (24)

GELİNKIZ YELEK MODELLERİ (24)

GELİNKIZ YELEK MODELLERİ (3)

GELİNKIZ YELEK MODELLERİ (3)

Tığ İşi Bayan Yelek Modeli Yapılışı

Tığ İşi Bayan Yelek Modeli Yapılışı

Genç Kız El Örgü Yelek Modelleri

Genç Kız El Örgü Yelek Modelleri

Örgü Yelek Modelleri

Örgü Yelek Modelleri

GELİNKIZ YELEK MODELLERİ (31)

GELİNKIZ YELEK MODELLERİ (31)

 

yelek modelleri Galerisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here